iPhone 5 boya küpüne düştü!

Tarih: 11.09.2013 18:38 | Kategori: İcatlar, Teknoloji | 81 gösterim

iphone5cRahmetli bu dünyadan göçüp gidince geride kalan mirasyediler, uzun süredir Steve Jobs tarafından engellenen projelerini bir bir hayata geçirmeye başladılar.

Tablet dünyasının boy standartını belirleyen Jobs için tabletlerin daha küçük olması anlamsızdı. Ama ölümünden hemen sonra teknolojik bir yenilik getirmeyen sadece ebadı küçülen iPad Mini ürünü ile tanıştık. Şimdi ise Apple’ı şahlandıran iPhone ürünü için gidişat pek iç açıcı değil.

Nokia: Taklit etmek, övgünün en iyi şeklidir.

iPhone 5C ürünü ile gelir seviyesi düşük kullanıcı ve pazarları hedeflediğini söyleyen Apple’ın, bu yeni üründeki özellikleri iPhone 5 ile neredeyse aynı. Prestij kaynağı, kaliteli ürün arayanların tercihi olan iPhone kullanıcılarının kalbini kırmamak için kullanılan “Ama iPhone 5C ucuz!” tanımı sadece 100$ ucuz fiyatı ile açıklamalarla örtüşmekten çok uzak. iPhone 5C’nin ucuz görünmesi için tek yapılan Nokia’dan devşirme renkli arka kapaklar.

nokiavsiphone5cNokia’nın lansman sonrası “Taklit etmek, övgünün en iyi şeklidir.” göndermesi de düşünülünce Apple açısından tam bir karizma kaybı yaşandı denilebilir. Genelde bu tip yeni ürün lansmanları sonrası değer kazanan Apple hisselerinin %3 düşüşü de bu konudaki yorumlarımı doğrular nitelikte…

Boya küpüne sokup çıkartılan, yeniden paketlenip müşteriye sunulan cihazlar yerine artık teknolojik olarak yenilikleri bekler duruma geldik. Samsung/Android cephesinin de elinin armut toplamadığını düşünürsek, bu kadar basit satış stratejilerini; “yıllarca kuş serisi araçları piyasaya süren Tofaş bile yapmamıştı” demekten kendimi alamıyorum.

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top