BİSİAD, “Profesyonellerle” buluştu.

Tarih: 03.05.2016 16:54 | Kategori: Sektörel | 288 gösterim

Üç dönemdir yönetim kurulunda yer aldığım, başarılı çalışmalara imza attığımız Bilişim İşadamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) 25 Nisan’da katılımcısı bol güzel bir organizasyon gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk bilişim işadamı derneği olan BİSİAD tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Bursa ve çevre ilçelerden 200’ü aşkın seçkin konuk geceye katılım sağladı. Kamu ve özel şirketlerin bilişim ile ilgili alanlarından katılımcılarının ve BİSİAD üyelerinin yeraldığı gecede, bilişim sektörünün gücü bir kez daha dile getirildi. Etkinlikte akşam yemeği öncesi fuaye alanında kurulan standlarda bilişim firmaları ürün ve hizmetlerini tanıtma olanağı buldular.

Gecenin ana fikri; bilişim sektöründe faliyet yürüten iş adamlarının, yine sektörde çalışan profesyoneller ile tanışması idi. Sektör profesyoneli tanımında; şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışlanlar, kamuda bilgi işlem ve teknik konularda süreç yönetenler yani kısacası bilişimin emekçileri yer alıyor. Bu açıdan “Patronlar” ile profesyonellerin bir araya gelmesi çok önemliydi.

Patron dendiğinde; elinde purosu, ayaklarını uzatmış, para sayar, tok satıcı resmi gözünüzün önüne geliyordur. Ama gel gelelim bilişimde “Patron”; işletmede herkeslerden daha çok çalışan, gece gündüz çalışan kişi olarak karşımıza çıkar. Bu açıdan diğer sektörlerden farklı olarak bilişimcilerin kaynaşması ve ortak işler üretmesi daha kolaydır.

Türkiye’nin 2023 için hedeflediği 500 Milyar dolarlık ihracat hedefine, bilişim sektörü olmadan ulaşması mümkün değil!
degerli_firmalarBeklendiği gibi enerji patlaması yaşanan gecede, konuşma yapan başkan Osman Akın; dünyada en değerli on markadan beşinin bilişim ve yazılım şirketlerinden oluştuğunu Türkiye’de ise en değerli on markanın dördünün banka olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin 2023’de 500 Milyar dolarlık ihracat hedefi olduğunu hatırlatan Akın, bu hedefe bilişim sektörü olmadan ulaşmanın mümkün olamayacağını dile getirdi.

Bildiğiniz gibi dernekler kamu yararına çalışan ve kar amacı gütmeyen, belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere kurulmuş topluluklardır. Derneğin başarısı ise hedefine uygun faliyetleri ile ölçülür. Bu açıdan BİSİAD için yapılan her organizasyon bizler için de bir gurur ve mutluluk kaynağı olmaya devam ediyor. 200’den fazla katılımcısı olan bu geceyi 1 ay gibi bir sürede 3 ana sponsor, 12 tanıtım standı ile birlikte organize edebilmek her babayiğidin harcı değil.

bisiad yk
Bu konuda mütevazi olmak isterdim ama bu başarının arkasında iyi bir takım oyunu kurulabilmesi yatıyor. BİSİAD yönetim kurulunun her bir üyesi alanında yıldız isimlerden oluşuyor. Ve tabii ki BİSİAD üyeleri de iyi işleri desteklemeye devam ediyor.

Bilim ve teknolojisiz bir gelecek yok! Dostlara selam, çalışmalara devam….

Etkinlik fotoğrafları

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top