IETT Hacklendi – “Ekber was here”

Tarih: 21.03.2016 09:48 | Kategori: Siber Güvenlik | 5737 gösterim

İETT sitesi ve Metrobüs ekranları hacklendi
İETT’nin sitesine girenler ve toplu taşıma araçlarındaki ekranlara bakanlar şaşırıdı kaldı. Yolcular toplu taşıma araçlarındaki ekranlarda durak isimleri yerine “Ekber was here” yazısıyla karşılaştı.

Ekber ismindeki hacker ile ilgili kısa araştırmada Ekber’in daha önce de Charlie Hebdo’nun internet sitesini hacklediği yönünde habere ulaşılıyor.

iett hack ekber
Ekber adı hacker camiasında çok karşılaşılan bir isim olmadığından bu eylemde de oklar aynı Ekber’i gösteriyor olabilir.

Türk hacker Ekber: Kötü bir şey yapmadık, protesto ettik
Hz. Muhammed karikatürlerinin yayımlanmasından sonra Charlie Hebdo’nun internet sitesini hackleyen Türk bilgisayar korsanları, Journal du Dimanche gazetesine konuştu. Işık Üniversitesi Enformasyon Teknolojileri bölümü öğrencisi “Siyah Elma” kod adlı genç, yaptığından gurur ya da pişmanlık duymadığını söyleyerek “Kötü bir şey yapmadık. Banka hesaplarını boşaltmış değiliz. İnançlarımıza ve değerlerimize yapılan hakareti protesto ettik” dedi. Rizeli olduğu ve Başbakan Erdoğan’a hayranlık duyduğu belirtilen Ekber, derginin Paris bürosuna yapılan saldırıyı ise “Şiddeti desteklemiyoruz, bunu yapanlar dini kendi amaçlarına alet eden insanlar” sözleriyle kınadı. Ekber, Liberation gazetesinin karikatürleri yayımlaması ile ilgili olarak da “Onlarla da ilgileneceğiz” dedi.

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top