Instagram, Pinterest’e erişilemiyor!

Tarih: 30.06.2012 12:01 | Kategori: Internet | 65 gösterim

29 Haziran 2012 cuma akşamı Kuzey Virginia Amerika’da yaşanan fırtına nedeniyle  Amazon Cloud (Bulut) server sistemi  kesintiye uğrarken, servisin kesintiye uğraması ile birlikte Instagram, Pinterest ve Amerikan çevrim içi internet yayın hizmeti sunan Netflix servislerinde de sorunlar yaşanıyor.

Datacenter’da hizmet alan 1 milyondan fazla kullanıcının etkilendiği kesintide; Pinterest servisi kendisini daha kolay ayağa kaldırabilmişken, geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolar fiyatla facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’ın büyük fotoğraf içeriği düşünüldüğünde bu servisin daha geç kendini toparlanacağı kesin.

Kuvvetli yağmur ve fırtına nedeniyle enerji problemi yaşanırken, datacenter içindeki sunucular enerji problemi sonrası erişilemez duruma gelmiş durumda.

Hizmetlerin tek noktaya toplanması esası üzerine kurulan bulut teknolojisi gündemdeyken verimerkezlerinin, yedeklilik yapısının önemi bu tip durumlarda kendini gösteriyor.

Verimerkezi herşey yolundayken pek hatırlanmasada yaşanan kesintiler ile aksayan işlerimiz ve servisler sonrası stratejik önemini bir kez daha gösteriyor.

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top