Veri merkezlerinin önemi sonunda fark ediliyor mu?

Tarih: 30.12.2015 12:20 | Kategori: Veri Merkezi | 221 gösterim

Gerek şu an bu yazıyı okuduğunuz bloğumda, gerek konuşmamıza fırsat verilen her platformda veri merkezlerinin, bilişim teknoloji açısından önemini anlatmaya gayret ediyorum.

suudi-petrolBilgi çağında en önemli değerin yer altından çıkan petrol, altın değil, bu yer altı zenginliklerini işleyecek teknoloji/knowhow olduğunu hep tekrar ediyorum.

Bilginin ve verinin/data bu kadar önemli olduğu bu çağda, verilerin saklandığı, işlendiği madenler olan veri merkezleri de stratejik önemde.

Son 1 ay içinde ülkemiz bilişim sistemlerini fazlasıyla etkileyen siber saldırılar sonucunda önce bilgilendirme daha sonra çözüm önerileri  yaptığımız açıklamalar belli ki bir yerleri tetiklemiş olacak; Bilgi Teknolojileri Kurumu’ndan Dr. Ömer Fatih Sayan imzalı, yüzümüzü gülümseten bir yazı aldık.

Bilgi talep metnindeki tüm cümleler, yıllardır tekrarlandığım, altına imzamı atacağım şekilde. Bu metni ben yazmış olsaydım eminim bundan farklı olmazdı…

Çalışmaların devamını diliyor, bu alanda fikirlerimi anlatmaya, elimden geldiğince çözüm önerileri sunmaya, yani “konuşmaya” devam ediyorum…

btk-verimerkezi

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top