Veri Merkezlerine Tam Destek

Tarih: 23.05.2011 13:38 | Kategori: Medya, Veri Merkezi | 116 gösterim

Türk Telekom’dan Veri Merkezlerine Tam Destek” başlığı ile Capital, Forbes, Fortune, Para, Platin, Cnbc-e Business gibi bir çok finansal dergilerde yayınlanmak üzere bir reklam kampanyası hazırladı.

Hazırlanan bu reklam çalışmasında ise  DGN Teknoloji ‘deki erişim kullanımımız ile ilgili benimde görüşlerime yer verildi.

Türk Telekom ile çalışmak size ne kazandırdı?
İnternet ve bilişim sektöründe hizmet vermeye başladığımız günden bu yana, ana internet erişim sağlayıcımız olan Türk Telekom her yıl artan hizmet kalitesi ve sağladığı yüksek uptime ile müşteri sayımızın artmasına ve hizmetlerimizin çeşitlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Veri Merkezi işletmecilerine  yönelik Türk Telekom’ un yaptığı  uygulamalar / sizlere sağladığı avantajları nelerdir?
Son dönemde yurtdışı trafiğin Türkiye’ye taşınmasına olanak tanıyan Türk Telekom kampanyası ile müşterilere sunulan hizmet yelpazesi içine bir yenisi daha eklenirken, ülkemizdeki yüksek erişim maliyetleri düşürülmüş ve yurtdışında da rekabetçi fiyatlar ile hizmet sunulmasına olanak sağlanmıştır.

Veri Merkezi Kampanyası kapsamında aldığınız devreden memnuniyetiniz /  size piyasadaki rakipleriniz arasında sağladığı avantajları nelerdir?
Kampanya kapsamında sağlanan hizmetin yurtdışı bağlantı-uplink kalitesinin daha da artması durumunda hizmetlerimiz yurtdışı piyasası içinde cazip bir hale gelecektir. Sağlanacak bu yarar ile ülkemizden yurtdışına çıkan kaynak azalırken, ülkemize döviz girişi sağlanacaktır.

Türk Telekom’un kendisinin de bir veri merkezi işletmecisi olmasına rağmen sizlere avantajlı imkanlar sunmaya çalışmasını nasıl yorumluyorsunuz?
Kurumsal firmaların web sitesi barındırma, e-posta veya e-ticaret sistemleri ile tanışmasında büyük rol oynayan yerel veri merkezi işletmecileri bu konudaki pazarın gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Son kullanıcı ile direkt iletişimde olunması gereken pazarda Türk Telekom’un veri merkezi işletmecilerine sağladığı bu destek yine Türk Telekom’a kazanç olarak geri dönmektedir. Türk Telekom’un bu konudaki yapacağı yeni yatırımların ve işletme enerjisinin veri merkezi işletmecilerine kaydırılması, işletmecilerin sektörde daha emin adımlarla ilerlemesinde ve sektörün daha da gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

»

Scroll to top