Yerli Motor

Tarih: 11.10.2017 19:47 | Kategori: Ekometre | 53 gösterim

“EKOMETRE Yıl 16 Sayı 422 – Ekim 2017”
Devlet, yerli araç hikayesinin son bölümünde parasıyla üretimi durmuş bir aracın dünya kullanım hakkını satın almış, öncelerde bu alışveriş hakkında da bilgi vermemiş, aracın logolarını söküp, “Biz yaptık, yerli araç yaptık” diye tanıtmıştı. Kısa süre içinde arabanın Cadillac BLS olduğu anlaşılınca, 2015 yılında o dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık şöyle demişti:

Examinations itexamlab play questions exam an questions itexamlab important role in achieving your academic and career aims. questions exam Find the latest updates questions on exam itexamlab questions questions results, exam questions itexamlab schedules, application procedures and itexamlab more. Our exam questions articles exam exam questions cover exam many exam types itexamlab questions questions exam of exams for a broad range of courses questions and specialties. We explore exams questions itexamlab questions for itexamlab fields ranging from questions law to architecture to itexamlab fashion technology exam exam and exam exam design.

We provide information itexamlab on itexamlab questions civil service exams such as those for the national defence services exam exam exam or the police force.If itexamlab you are focused on itexamlab the healing itexamlab arts, itexamlab find out about admission exams for studies itexamlab in dentistry or medicine and surgery.

-Evet, adı geçen markanın platformunu satın aldık. Aksi takdirde sıfırdan bir platform kurmak 1 milyar dolara mal olurdu.

Açıklama vatandaş için makul gibi görünse de mühendislik bilgisi olanlar sessizce sonucu beklediler. Beklediler çünkü, bu aracın içten yanmalı motor için tasarlandığını biliyorlardı. Yani bu aracın son trend elektrikliye dönüşümü zordu. Ayrıca konu sadece motor değil, aracın tasarımı gereği elektrikli motora enerji verecek pil sisteminin yerleştirileceği yerin de olmamasıydı. Elektrikli motorların torkunun yüksek olması nedeniyle aracın tasarım dinamikleri elektrikli araca dönüşmeye uygun değildi.

Böyle bir yatırımı, vatandaşın parası ile devletin yapması konusunda yorum yapmak istemiyorum. Sonuçta yerli araçta verilen sözün tutulması için çabalanıyordu ama babayiğitler bir türlü bulunamıyordu. “Kendi işimizi kendimiz çözelim” diyenlerin de hatası, etrafta işi bilen olmaması veya söylenenlere kulak asmadan bir şey satın almanın heyecanına kapılmaktı.

BKNZ: Arama motoru, ara, “liyakat”, [enter]

Hazır arama motoru dedik, devam edelim. İngilizce “search engine” tanımının Türkçe karşılığı olarak türetilen “arama motoru”, interneti aramak taramak için elzem bir araç. Yerli araba derken, internet servisleri de yerli akımından payına düşeni aldı. Her ne kadar işi tarif ederken marka kullanmak doğru olmasa da, yerli sosyal medya yerine yerli Facebook, yerli arama motoru yerine yerli Google konusunda bir beklenti doğdu.

Yerli arama motoruna talep olunca da, Turkcell “Yaani” ismini koyduğu yerli arama motoru projesini açıkladı. Açıkladı açıklamasına da açıklamadan kısa süre sonra internet dâhileri Yaani’ye ait sistemin diğer arama motorlarının sunduğu verileri çekip kullandığını hatta bu verileri sunmak için bile hazır bir sistemi yabancı şirketten kiraladığını ortaya çıkardı.
Devamında Rus arama motorunun global pazara açılamaması nedeniyle ülkelere göre isim değiştireceği ve Yaani projesinin de bunun bir sonucu olduğu konuşuldu.

Arabada Cadillac BLS süreci bu sefer arama motorunda da yaşanıyordu. Kelli felli koca koca CEO’lar basın açıklaması yaparken aynı yerli araçta olduğu gibi ortaya çıkmayacak mı sandılar? Yoksa yerliye talep rüzgarında yelken mi şişirmeye çalıştılar, belirsiz…

Vatandaşın zekasını sorgulayan hamleler yaparak milli ve yerli duygularla oynanması can sıkıyor. Daha fenası umutsuzluk pompalanmasına sebep oluyor. Teknoloji ve bilimin zorlama ile üretilemeyeceğini artık anlamalı ve üretimin ortamını kurup, gençleri bilime dayalı eğitim sisteminden geçirip daha sonra hasat gününü beklemeliyiz. Bu işin başka bir yolu yok “Yaaaaani” !

EveryDrop Filter 1 reduces 24 contaminants, including pharmaceuticals, waterborne parasites, lead, pesticides, asbestos and industrial chemicals (NSF certified). Certified to fit these leading refrigerator brands: Whirlpool, . Used in side-by-side, top freezer and bottom freezer refrigerators. In the side-by-side refrigerator, the filter compartment is in the top right corner, or in the bottom left grille. In the bottom freezer refrigerator, it’s in the bottom left grille. For the top freezer units, it is in the middle of the refrigerator. Replace filter every 6 months or 200 gallons to maximize contaminant reduction.W10295370 Replaced model w10295370a
Enjoy fresh, filtered water and ice from your refrigerator w10295370a Filter 1 is certified by NSF to reduce 24 contaminants – including pharmaceuticals, pesticides, waterborne parasites, lead, asbestos, and industrial chemicals in addition to providing great tasting water by reducing the presence of chlorine
Each filter provides 200 gallons of filtered water and should be changed every 6 months to ensure proper contaminant removal and flow rate
Reduces 24 contaminants
NSF certified to reduce the most contaminants.

Bunlarda Var:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top