Youtube Engellendi!

Tarih: 13.01.2014 20:48 | Kategori: Regülasyon | 50 gösterim

08.01.2014 tarihli kararla Vimeo’nun erişime kapatılması video sitelerini bekleyen sonu bize hatırlatmıştı. Vimeo’ya erişilmek istendiğinde “Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli 2014/23 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir” yazısı ile karşılaşılmıştı. İlgili videolar siteden kaldırılarak erişimin tekrar sağlanması sağlanmıştı.

Yotube Engellendi. 13 Ocak 201413 Ocak 2014‘de ise Türk kullanıcılar tarafından “Youtube’a erişemiyorum“, “Youtube yasaklandı mı?“, “Youtube neden kapatıldı?” soruları ile sosyal medyada gündem oluşturulmaya başlandı. Öncelikle Turknet, Uydunet ve Kablonet kullanıcılarının fark ettiği durumla ilgili şimdilik mahkeme kararı yer almayan bir kapatma sayfası yayınlanıyor.

DNS değiştirilerek aşılabilen bu engellemeler ise yakında hayatımıza girecek yeni yasa ile aşılamaz bir hal alacak. Daha derin bir filtreleme sistemi devreye gireceğinden artık DNS değişikliği ile kapalı sitelere erişim sağlanamayacak. Yeni yasanın bizden götürecekleri hakkındaki “Engellemede Özgürlük” yazıma ulaşabilirsiniz.

Bunlarda Var:

Yorum

  1. Kurban DARTAN dedi ki:

    vpn vb ile erişim sağlanamazmı gene?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top