Apple iPhone 7 geliyor.

Tarih: 11.07.2016 11:31 | Kategori: Teknoloji | 733 gösterim

Eylül 2016’da iPhone 7 ile tanışacağız. Tanışmadan önce model tarihçesini incelemek gerekiyor.

Apple, 2009 yılında 3Gs model ile birlikte üzerinden çok bir değişiklik yapılmayan modellerin sonuna S getirmeye başladı. Bu yöntemle model numaraları birer yıl atlayarak büyütülmüş oldu.

2007 – iPhone
2008 – iPhone 3G
2009 – iPhone 3GS
2010 – iPhone 4 (Yeni Tasarım)
2011 – iPhone 4s
2012 – iPhone 5 (Yeni Tasarım)
2013 – iPhone 5s
2014 – iPhone 6 and iPhone 6 Plus (Yeni Tasarım)
2015 – iPhone 6s and iPhone 6s Plus

2016 yılına geldiğimizde 7 modelini elimize alma fırsatını bulacağız. iPhone 7 Plus modelinde çift arka kamera ile sunulacak, iPhone 6s ile aynı tasarım devam ettirilecek, yeni yüksek kapasiteli işlemci (CPU) ile telefon güçlendirilecek ve 2 ayrı ekran boyu ile ürün sunulacak, pil kapasitesi büyütülecek, çift hoparlör ile stereo ses çıkışı sağlanacak.

Daha Büyük Pil
big-battery-iphone-7 iPhone-7-Big-Battery

iPhone kullanıcılarına “yeni modelde neler istersiniz?” şekline bir soru sorulsa muhtemelen en çok gelen taleplerin başında daha uzun pil süresi gelecektir. Görünene göre iPhone 7 de daha büyük bir pil kapasitesi olacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 1735 mAh ve 2810 mAh kapasiteler ile sunulacak. Bu rakamlar iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde 1715 mAh ve 2750 mAh olarak sunuluyor.

iPhone 6 ile benzer yapıda olacak yeni modelde pil kapasitesi büyütülmesindeki amaç 2. hoparlör gibi enerji tüketen komponentlerin enerji ihtiyacını karşılamak olabilir.

Çift Arka Kamera
iphone_7_plus_rear
2 kameralı yapının neler getireceği konusunda çok fazla detay olmamakla birlikte, diğer markalarda kullanılan çift kamera teknolojisi ile fotoğraflara derinlik kazandırılması sağlanıyor.

Yine daha hızlı odaklama sağlaması açısından çift kamera kullanılıyor. Ancak yeni iPhone modelindeki kamera lenslerinin aynı büyüklükte olması 2 kameranında fotoğraf çekiminde rol alacağı ve sensör işlevinden daha öte bir işe yarayacağını düşündürüyor.

Çift Hoparlör
Mevcut modellerde alt kısımda yer alan 1 adet hoparlör yanında eklenecek ikinci hoparlör ile stereo ses çıkış olanağı kavuşulmuş olacak. Bu şekilde kulaklık takmadan yüksek kalitede ses ile müzikleri dinlemek mümkün olabilecek.

Tasarım
iphone7_kulaklikTasarım olarak büyük bir değişiklik beklenmeyen yeni modelde, kulaklık girişi kaldırılması sonrası bir incelme yaşanacağı söylentisi gelmiş olsa da kulaklık girişinin kaldırılması durumu şu an için söylenti aşamasında kalmış durumda.

Genel tasarım itibari ile 6 modelinden çok farklı bir değişiklik öngörülmüyor.

Kablosuz Şarj
Kablosuz şarj beklenen özelliklerden olsa da yeni iPhone modellerinde beklentilerin karşılanmaması bir gelenek. Bu açıdan kablosuz şarj özelliğinin 2017 modellerinde görülebileceği düşünülüyor.

iPhone 7 nasıl görünecek?
Bu sefer sızan görüntülerde yine bir hayal kırıklığı söz konusu çift kamera beklentisi yerine daha büyük bir kamera ile yine büyük bir değişiklik olmayacağı görülüyor. Önceki iPhone modelleri gelişimi de düşünüldüğünde bu tek kamera durumunun gerçek olma ihtimali daha yüksek görünüyor.

iPhone7 iphone 7

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top