Snapnames & Moniker Down!

Tarih: 10.07.2012 11:00 | Kategori: Internet | 46 gösterim

Dünyaca ünlü domain yakalama aracı Snampnames ve Moniker domain yönetim sistemleri çalışmıyor. Özellike internet sitelerine DNS hizmeti de sunan Moniker‘de yaşanan servis kesintisi, birçok internet sitesine erişilememesine sebep oluyor.

ABD başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki internet kullanıcılarına gönderilen bir spam mailde, “FBI, 9 Temmuz tarihine bilgisayarınızda virüs olması halinde bilgisayarına el koyacak! Kontrol etmek için hemen bu sayfayı ziyaret edin!! Bu e-maili tanıdığınız herkese iletin!!!” ifadesini içeriyordu. Sayfa ziyaret edildiğinde ise DNSChanger virüsü bilgisayarlara bulaşıyor ve harekete geçeceği 9 Temmuz’u beklemeye başlıyordu.

Yaşanan kesintinin bu güne denk gelmesi. “Acaba kesintinin virüs ile bir ilgisi olabilir mi?” sorusunu sormama neden oldu.

Bir anda yabancı kullanıcılarının akınına uğrayan bu yazı için aşağıdaki ingilizce çevirimi de yayınlamakta yarar var:

The world famous domain name caching system Snampnames and Moniker domain management systems are down!  Moniker DNS hosting service in the service outage, causing many to the website inaccessible.

Especially in the USA is a spam mail sent to Internet users around the world, “The FBI on July 9, the history of computer viruses on your computer manual to put the case! To check, just visit this page! Tell everyone you know about this e-mail! ” Contained the phrase. DNSChanger virus is transmitted to computers when you visit a page, and will act in the beginning to wait for 9 Jully.

Service outages coincided with the famous to this day. “I wonder deduction could not be anything to do with the virus?” caused me to ask the question.

Bunlarda Var:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

« »

Scroll to top